Hizmetlerimiz

Teknolojik gelişmeleri takip ederek projelerimizde uygun çalışma ortamları oluşturmayı amaçlıyoruz.

Hizmetlerimiz

İletişim

Teknolojileri

Satış öncesi bizimle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

sales@mansuriletisim.com

Büyük Network Altyapılarında Bina içi, odalar arası ve katlar arasındaki bağlantılar, mesafeden doğabilecek kısıtlamaları ortadan kaldırmak üzere, Fiber Optik kablolarla sağlanır. Yatayda yapılan bağlantılar ise Bakır Kablolar aracılığıyla yapılmaktadır. Kampüs ortamlarında mesafe, düşünülen haberleşme hızı ve maliyetlere bağlı olarak MultiMode Fiber Optik Kablolar kullanılır. Bu kabloların yetersiz kaldığı mesafelerde, bağlantılar SingleMode Fiber Optik Kablolar üzerinden yapılmaktadır. Maliyet gözönüne alındığında, hız ihtiyacından fedakârlıkta bulunmanın mümkün olduğu kısa mesafelerde, Bakır kablolarla bağlantı yapmak tercih edilebilmektedir.

Mansur İletişim Sistemleri, Fiber Optik Altyapı Çalışmalarda Profesyonel Ekiplerle bu alanda ki en son teknolojik gelişmeleri takip ederek çözümler üretmektedir.

Fiber Optik Kablolama

Fiber Optik Kablo güzergahı hazırlanması, Kablo Çekimi ve montaj işçilikleri, Fiber Optik Fusion Sonlandırma.

  Fiber optik kabloların uçlarının Fusion cihazları ile sonlandırılarak devreye alınması.

  Indoor,outdoor tüm fiber optic kablolarda ST/SC/MTRJ/LC Fiber optic konnektörlü Pigtail sonlandırma.

Yeni çekilmiş MM.SM. Fiber optic kabloların panel-kutu taraflarında ST-SC-MTRJ-LC konnectör Epoxy-fusion splice pigtail sonlandırma işlemi

Kopmuş, kırılmış, eskimiş, aşınmış Fiber optic ST-SC-MTRJ-LC.vb.. optic Konektör uçlarının yenilenmesi termine edilmesi işlemi

Kopmuş, kırılmış, eski Fiber hatların core to core “uç uça” fiber optic ek yapılması işlemi yapılması

Kısa kalmış, boyu uzatılacak,aktarma yapılıp yer değiştirmesi yapılacak fiber optic kablonun yer altı ek kutusu içinde ek yapılması

Network

 • Cat5, Cat5E, Cat6 ve Fiber Optik Multimode Singlemode yapısal altyapı kablolama projelerinde, anahtar teslim sistem çözümlerini, marka sertifikasyonlu uzman enstalasyon ekiplerimizle sunuyoruz. Fiber optik sonlandırma, OTDR, Class D, Class E Data Testlerini, Proje öncesi ve sonrası mühendislik çalışmalarımızla birlikte, en uygun, en efektif çözüm analizleri halinde size sunuyoruz. Kablolama çalışmasının yapılacağı yere (Bina, Kampus, İşyeri vs.) ve mevcut şartlara ait tanıma ve tanımlama çalışmaları yapılır. Aktif ve pasif olarak tanımlanacak kullanıcı uçları, varsa binalar arası geçişler, oluşturulacak toplanma merkezlerinin belirlenmesi ile uçtan toplanma merkezlerine kadar yapısal kablolamanın temel parçaları olan UTP ve Fiber Optik Kabloların en uygun şartlarla geçeceği güzergahların oluşturulması çalışmalarını kapsamaktadır.

   

Keşif ve İnceleme: Belirlenmesi gerekenler: Toplam aktif ve pasif kullanıcı sayıları ve yerleri Kullanıcıların binaya/odalara/kampüse ait dağılma şekilleri Kullanıcılar için önerilecek prizlerin (Outlet) yerleri ve tipleri Kullanıcı ve kabinetlerde aktarma kablolarının (Patch Cords) uzunlukları Binanın/kampüsün büyüklüğüne ya da kullanıcıların buralardaki yoğunluğuna bağlı olarak kaç Ara Toplanma Merkezinin oluşturulacağı tespit edilir Ana Toplanma Merkezinin yeri, uçlardan Ara Toplanma Merkezlerine yapılacak yatay ve Ara Toplanma Merkezlerinden Ana Toplanma Merkezine yapılacak dikey kablolama ile sağlanır. Keşif çalışmasından sonra aktif ve pasif uç sayıları, kablolar için geçiş güzergah mesafeleri belirlendikten sonra tasarım aşamasına geçilebilir.

 

Dünyada her geçen gün hızlı internete ihtiyaç artmaktadır. Verimli bir şekilde internet kullanmak, bunu hızlı bir şekilde sağlamak, bir çok alanda sizi rakiplerinizin önüne geçirmektedir. Radyolink sistemleri sizlere daha hızlı bir iletişim hizmeti sunmakta ve güvenirliği çok yüksek seviyelere çıkarmaktadır.

Açık alanda havadan sağlanan radyolink internet hizmeti hem kablolu internet hizmetine göre maliyeti daha düşük, hem de 20 mbps hızın daha da üzerine çıkabilmektedir. İnternet hizmetini yoğun şekilde kullanan işletmeler için son derece verimli olmaktadır.

Radio-link

Radyo link kısaca sadece iki nokta arasında elektromanyetik dalgalar sayesinde hızlı ve güvenli iletişim sağlayan sistemlere denilmektedir. Radyolinkin en belirgin özelliği ise iki nokta arasında iletişimi sağlaması ve diğer ağlardan bu özelliğiyle daha güvenli olmasıdır.  Radyolink sistemlerinin en çok tercih edildiği alanlar genellikle telefon santralleri veya televizyon stüdyoları ile vericiler arasındadır. Son dönemde internet bağlantıları için de kullanılmaya başlanmış ve çok iyi sonuçlar gözlemlenmiştir.

Kablolu hizmet alamadığınız lokasyonlarınızda hızlı ve uygun maliyetli çözümler için her zaman uzmanlarımıza danışabilirsiniz.

Data Center

 • Günümüzde internet ortamında yoğun ve kritik uygulamalar çalıştıran firmalar için kesintisiz internet hizmeti hayati önem taşımaktadır.

  Mansur İletişim Sistemleri olarak teknolojinin takipçisiyiz ve dünya standartlarında projelendirilmiş data center kurulumlarına imza atıyoruz.

  Yüksek teknolojimiz ile geniş bir yelpazede hizmet sunuyoruz. 4 ana bölümde konumlandırdığımız bu ileri teknolojinin ana hatlarını aşağıdaki ana bölümlerde konumlandırıyoruz.

  • Ağ Altyapısı
  • Güvenlik Altyapısı
  • Soğutma Altyapısı
  • Enerji ve Elektrik Altyapısı

  Kısacası biz, şirketinizin hayati verilerini koruma, barındırma, işlemci, bağlantı ve yazılımları uzaktan erişimli kullanma teknolojisini kuralım diyoruz.

  Datacenter yaklaşımımız, çevreci, daha az enerji harcayan, yönetim kolaylığının, ısı yalıtımının sağlandığı, bakım işletim maliyetlerinin azaltıldığı, yetkilendirilmiş giriş çıkışların konumlandırıldığı, Green IT ve Cloud mimarisinin konumlandığı bir altyapı planlaması ile kurulum hizmetini gerçekleştirmektir.

   

Datacenter Dizayn ve Danışmanlığı
• Fiziksel Altyapı Planlama ve Tasarımı
• Datacenter Güç Altyapısı Planlama ve Tasarımı
• Datacenter İklimlendirme Altyapısı Planlama ve Tasarımı
• Datacenter Proje Yönetimi
• CFD Metodu ile Soğutma Sistemi Tasarımı
• İletişim Altyapısı Planlama ve Tasarımı
• Güvenlik ve İzleme Sistemleri Tasarımı

Datacenter Analiz, Optimizasyon ve Danışmanlık Hizmetleri
• UPS ve Klima Güç Tüketimleri Analizi
• Klima Soğutma Kapasitelerisi ve IT Yük Analizi
• Kabinet ve Kablolama Dizayn Analizi
• Sistem Odaları İzleme ve Güvenlik Analizi
• CFD Metodu ile Soğutma Sistemi Durum Analizi

 
 • Kapalı Devre Kamera Sistemleri: Güvenliği yüksek seviyede olması gereken mekanlar için kamera görüntüleme sistemleri kullanılmalıdır. Kamera sistemleri sayesinde mekanda oluşan olayları anında görüntüleyebilirsiniz.Kamera sistemleri alışveriş merkezleri, mağazalar, marketler, döviz büroları gibi halka açık ve yoğunluğun fazla olduğu, ışık oranlarının da gözle görülebilir seviyede veya fazla olduğu mekanlarda kullanılır.Bu sistem ile birlikte kullanılması gereken kayıt ürünleri ve çoklu kamera sistemlerinden kullanılması gereken bölücü ürünleri isteğe bağlı olarak kullanılmaktadır. Ayrıca bu sistemlere internet üzerinden erişilebilir.
 •  

Güvenlik
CCTV

  Hırsız Alarm Sistemleri: Görüntülü güvenlik sistemleri kullanmak istemeyen ve maliyeti düşürmek isteyenler için Hırsız alarm sistemleri kullanılmaktadır. Bu alarm sistemleri harekete duyarlı olarak çalışır ve olay anında sesli olarak mekandakileri uyarır.

Yangın Alarm Sistemleri: Yangın ihbar sistemleri oteller kapalı diğer büyük alanlar çeşitli hammaddeler veya mamül mal bulunduran pamuk plastik ahşap polyester kağıt vb Depo fabrika atış alanlar yanıcı parlayıcı madde gaz kaçağı riski bulunan yerler sanayi tesislerinden evlere kadar ihtiyaç olan her mekanda can ve mal güvenliğini yangına karşı erken uyarı sağlayarak koruyan sistemlerdir. Çeşitli dedektörlerden oluşan sistemler aynı zamanda başka birkaç sisteme entegre olarak çalışabilir. Alarm anında havalandırmayı açabilir asansörü istenen yere getirip tekrar çalışmamasını sağlayabilir yangın söndürme sistemlerini devreye sokabilir vb önlemlerin otomatik olarak alınmasına olanak tanır.

 

Elektrik

Otomasyon

 • Bina otomasyon ve yönetim sistemleri, tesisin tipine bağlı olarak ısıtma, soğutma, havalandırma sistemleri, jeneratör, hidrofor, VRV-VRF sistemleri, fan coiller, VAV ler, aydınlatma , otopark CO gaz izleme ve egzoz kontrol sistemleri gibi farklı elektromekanik sistemlerin tek bir merkezden kontrolü, izlenmesi ve raporlanmasını kapsar. Ayrıca CCTV (kapalı devre televizyon), kartlı geçiş, yangın algılama vb diğer güvenlik sistemleri ile de entegre edilerek tek merkezden tüm binanın minimum personel ve maksimum verimlilikle kontrolünü sağlar.

  Isıtma-Soğutma-Havalandırma (Mekanik Otomasyon) Sistemleri: İşletmelerin faaliyet alanına, konfor-kontrol ihtiyaçlarına, elektro-mekanik sistemlerine bağlı olarak, kaynakların en etkili şekilde kullanılması, raporlanması, ısıtma, soğutma, havalandırma, su temin gibi mekanik sistem kontrollerinde insan faktörünü en aza indirerek, işletme maliyetlerinde tasarruf ve tam kontrol sağlanması temel amaçtır.

Aydınlatma Otomasyon Sistemleri: İşletmelerin iç-dış-mimari aydınlatma sistemlerinin zamana, ortam ışık şiddetine, kullanım yoğunluğuna göre otomatik olarak kontrol edilerek, işletme maliyetlerinde tasarruf ve tam kontrol sağlanması temel amaçtır.

Otopark Güvenlik ve Otomasyon Sistemleri: Otoparklarda egzost gazı yoğunluğunun takibi, eşik seviye aşımında alarm verilmesi, egzost fanlarının çalıştırılması için kurulan sistemleri kapsamaktadır.

IP Telefon

Şirket içi dahili ve harici görüşmeler bu santral üzerinden yapılabileceği gibi PBX ile dışarıdan gelen aramalar isteğe bağlı olarak yönlendirilebilir, aktarma yapılabilir veya dışarı yapılan aramalar kısıtlanabilir. Kullanıcılar şirket içi arama ve yönlendirme yapabilir ve harici hatlara bağlanabilirler.

PBX kullanan bir şirket birden fazla harici telefon hattını müşterilerine tek telefon numarası ile sunabilir. Yani şirketin telefon numarasını arayan müşteriler birinci hat meşgul olsa bile ikinci, üçüncü veya boş olan diğer hatlardan birine yönlendirilir. Böylece müşteri telefonda beklemez ve daha kaliteli bir hizmet almış olur. Ayrıca tek numara altında birden çok alt numara tanımlaması yapılabileceğinden bu sınır PBX sunucu veya cihazınızın kapasitesi ile sınırlıdır.

Analog PBX sistemler

Dijital PBX sistemler

Ürünlerimize gözatın.

Satış öncesi merak ettiğiniz her şey için bize ulaşabilirsiniz.